Sprzęt komputerowy dla biura

by Randa Pawel

Sprzęt Komputerowy

Klikając przycisk zarejestruj się, akceptuję Regulamin.

Przyjmuję do wiadomości, że OLX wykorzystuje moje dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności oraz Polityką dotyczącą plików cookie i podobnych technologii. OLX wykorzystuje zautomatyzowane systemy i partnerów do analizowania, w jaki sposób korzystam z usług w celu zapewnienia odpowiedniej funkcjonalności produktu, treści, dostosowanych i opartych na zainteresowaniach reklam, jak również ochrony przed spamem, złośliwym oprogramowaniem i nieuprawnionym korzystaniem z naszych usług.

Stawka 0% VAT dla szkół - sprzęt komputerowy

Stawka 0% VAT dla szkół - sprzęt komputerowy

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami prawnymi szkoły oraz inne placówki maja prawo do zakupu sprzętu komputerowego ze stawką VAT 0%. W praktyce placówka płaci za zakupiony towar jedynie kwotę netto.

Zgodnie z definicją podaną w Ustawie zerowa stawka VAT obowiązuje:

szkoły i przedszkola publiczne

szkoły i przedszkola niepubliczne

szkoły wyższe

organizacje charytatywne edukacyjne lub humanitarne w celu dalszego nieodpłatnego przekazania placówkom oświatowym

placówki opiekuńczo-wychowawcze

Wykaz sprzętu objętego 0% VAT:

jednostki centralne komputerów

serwery

monitory

zestawy komputerów stacjonarnych

drukarki

skanery

urządzenia komputerowe dla osób niewidomych (do pism Braille`a)

urządzenia do transmisji danych cyfrowych - koncentratory, switche seciowe, routery, modemy

Jak zakupić sprzęt komputerowy z zerową stawką VAT:

Zgodnie z Ustawą dostawca sprzętu komputerowego może zrealizować sprzedaż na podstawie dokumentacji otrzymanej od placówki oświatowej dokonującej zakupu (zamówienie dla placówki oświatowej). W zamówieniu tym organ nadzorujący zakup sprzętu zaświadcza, że zamówienie sprzętu komputerowego jest związane z realizowaną przez daną placówkę działalnością dydaktyczną.

Czyli dwa kroki:

Należy wypełnić zamówienie dla placówki oświatowej skierowane do firmy ProData

należy otrzymać potwierdzenie organu nadzorującego, którym w praktyce może być:

Wydział edukacji urzędu gminy

Kuratorium Oświatowe

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Podstawa prawna:

Ustawa o podatku od towarów i usług z dnia 11.03.2004 r. (Dz. U. Nr 54 z 2004 r., poz. 535 z późn. zm., Dz. U. Nr 90 z 2005 r. poz. 756) art. 83 ust. 1 pkt. 26 w sprawie wykorzystania sprzętu komputerowego, do którego stosuje się stawkę podatku od towarów i usług w wysokości 0% oraz warunków jej stosowania.

Sprzęt komputerowy dla biura

Sprzęt komputerowy dla biura – jak zyskać podczas wyboru?

Początki rozwijania własnego biznesu często wiążą się z wieloma wydatkami. Jest to bardzo niekorzystne, ponieważ w momencie stawiania pierwszych kroków nasza firma nie przynosi jeszcze dużych i stałych zysków i należy szukać oszczędności gdzie tylko jest to możliwe. Jednym ze sposobów na zaoszczędzenie niemałej kwoty może okazać się odpowiedni wybór sprzętu komputerowego. Wyposażenie często bywa kosztowne, jednak idealnym na to rozwiązaniem jest sprzęt poleasingowy. Coraz więcej właścicieli firm decyduje się na poleasingowe urządzenia komputerowe, ponieważ pomimo atrakcyjnej ceny gwarantują one wysoką jakość, wytrzymałość oraz odpowiedni komfort pracy. Ważne jest, by odpowiednio dopasować komputery do wymagań swojej działalności, ponieważ dzięki temu nie przepłacimy za coś, co w rzeczywistości okaże się dla nas zbędne

Co brać pod uwagę przy wyborze sprzętu do biura?

Odpowiedni dobór urządzeń również pozwoli nam na oszczędność. Najpierw warto przeanalizować czy korzystniejszym wyborem dla nas będzie komputer poleasingowy, czy laptop poleasingowy.

Pierwszy z nich z pewnością stanowi dużą wygodę oraz lepsze parametry w niższej cenie, jednak nie zapominajmy, że wymaga także dokupienia kilku niezbędnych akcesoriów. Kiedy jednak sprzęt stacjonarny jest przez nas preferowany warto pomyśleć o doborze odpowiedniego monitora poleasingowego, który również pozwoli nam oszczędzić, a nie jest wcale gorszy niż nowe monitory. Pamiętajmy jednak, że monitor należy dobrać odpowiednio do zadań, którym będzie miał podejmować w naszej firmie. Kiedy jednak stwierdzimy, że nasi pracownicy często będą wybierać się w podróże służbowe lub pracować poza biurem wówczas lepiej postawić na laptopy.

„Poznaj ofertę naszego sklepu i wybierz dla siebie laptop, komputer lub monitor w najlepszej cenie!”

Bez względu jednak na co się ostatecznie zdecydujemy obydwie te opcje dostępne są w ofercie poleasingowej. Zarówno komputery i laptopy poleasingowe oznaczają się bardzo dobrymi parametrami, dzięki czemu gwarantują wysoką wydajność oraz wygodę podczas pracy biurowej. W zależności od zadań, które postawimy przed naszymi pracownikami należy dobrać odpowiednie podzespoły w urządzeniach oraz dopasować system operacyjny. Fajnykomputer.pl oferuje możliwość dostosowania tych parametrów do danego komputera bądź laptopa. Dzięki temu możesz zakupić odpowiednie urządzenia komputerowe, które będą mocniejsze dla grafików, a nieco słabsze do prostych zadań. Odpowiednie przeanalizowanie i zaplanowanie działalności firmy oraz zakupu sprzętu to gwarancja oszczędności.

Oferty biurowego sprzętu dla przedsiębiorstw

Wychodząc naprzeciw właścicielom przedsiębiorstw Fajnykomputer.pl stworzył niezwykle korzystne oferty dotyczące sprzętu komputerowe. Pierwszą z ofert jest możliwość odkupienia starych urządzeń, zarówno sprawnych, jak i uszkodzonych. W zamian za sprzedaż dotychczasowego sprzętu, z którego korzystała Twoja firma otrzymasz niższą cenę za nowe komputery i laptopy. To pozwoli na pozyskanie nowszych i lepszych urządzeń, przy jednoczesnym pozbyciu się tych już mocno wyeksploatowanych w niezwykle atrakcyjnej cenie. Drugą, równie dobrą ofertą jest leasing lub najem komputerów i laptopów. Dzięki temu zyskujesz doskonały sprzęt, który pozwoli na prawidłowe funkcjonowanie Twojej firmy i nie musisz od razu płacić całej sumy. Korzystne formy finansowania sprawią, że sam dopasujesz pod swoje oczekiwania okres finansowania oraz kwotę początkową. Leasing sprzętu komputerowego jest dobrą formą oszczędności na początek działalności firmy, ponieważ stosunkowo niewielkim kosztem pozwala zaopatrzyć wszystkich pracowników w porządne urządzenia i natychmiastowo rozpocząć pracę.

Leave a Comment