E-COMMERCE I TECHNOLOGIE MOBILNE W LOGISTYCE studia

by Randa Pawel

Technologie dla branży celulozowo-papierniczej w mobilnej formule

„ABB European Pulp&Paper Tour” w Polsce – technologie dla branży celulozowo-papierniczej w mobilnej formule. To będzie unikalna trasa demonstracyjna. Na pokładzie specjalnie zaprojektowanej ciężarówki umieszczono szereg innowacyjnych rozwiązań spod znaku Przemysłu 4.0. W dniach 23 maja – 3 czerwca br. ciężarówka odwiedzi polskie papiernie.

Reklama

Europejska trasa „ABB European Pulp&Paper Tour” rozpoczęła się 9 czerwca 2021 r. w niemieckim Zellcheming. W swoim tournée po Europie ta wyjątkowa platforma demonstracyjna odwiedziła już m.in.: Niemcy, Włochy, Hiszpanię, Francję, Szwecję i Czechy. Do Polski przyjedzie w momencie, gdy branża boryka się z rosnącymi cenami surowców – energii, paliwa oraz drewna i celulozy. W ciągu ostatniego pół roku cena masy celulozowej wzrosła o ponad 45 proc., a tektury o ponad 90 proc. rok do roku. W takich warunkach rynkowych rozwiązania poprawiające wydajność, zmniejszające zużycie energii i zasobów, stają się istotne jak nigdy wcześniej.

Wizyta ciężarówki bezpośrednio na terenach zakładów produkcyjnych daje firmom z branży możliwość zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami dla papierni przyszłości bez żadnego zaangażowania własnych środków, bez konieczności organizowania podróży i czasochłonnych spotkań. Na dużej, modułowej platformie można zobaczyć w działaniu całe spektrum cyfrowych rozwiązań, począwszy od pomiarów parametrów masy celulozowej, papieru oraz produktu końcowego, poprzez sterowanie procesem produkcyjnym na wszystkich jego etapach, a na optymalizacji procesu produkcyjnego oraz zwiększaniu efektywności kończąc.

– Przemysł celulozowo-papierniczy obecnie koncentruje się na optymalizacji procesu produkcyjnego. W środowisku wysokiej konkurencyjności zakłady papiernicze chcą osiągnąć najlepsze wyniki i wysoką jakość przy zachowaniu efektywnego kosztowo procesu produkcji. Rozwiązania ABB pomagają im realizować ten cel, a nasza prezentacja to okazja, by jeszcze lepiej poznać już dostępne rozwiązania i innowacje, które zbliżają zakłady do wizji przyszłości – mówi Robert Szol, dyrektor obszaru sprzedaży, Przemysł Papierniczy, który zaprezentuje klientom technologie ABB podczas trasy demonstracyjnej w Polsce.

ABB European Pulp&Paper Tour to nie tylko mobilna platforma demonstracyjna, ale i koncepcja otwartej współpracy, okazja do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń w przyjaznym, interaktywnym środowisku. To także miejsce dyskusji na temat idei papierni 4.0, prowadzonej zgodnie z najwyższymi standardami jakościowymi.

Po wizycie w Polsce, ciężarówka ABB uda się do kolejnych krajów, w tym do Finlandii, Wielkiej Brytanii i Turcji. Jednak do Polski wkrótce wróci, ponieważ cały cykl wizyt w ramach „ABB European Pulp&Paper Tour” planowany jest na okres 5 lat.

– Ciężarówka ABB z sukcesem zawitała dotychczas do wielu naszych klientów w Stanach Zjednoczonych, natomiast od blisko roku jej lokalna wersja sukcesywnie odwiedza kraje europejskie. W Polsce prezentacje rozwiązań ABB odbędą się w papierniach naszych klientów, co oszczędza ich czas i pozwala na poznanie technologii oraz możliwości optymalizacji papierni w miejscu ich pracy, bez konieczności dojazdu – dodaje Robert Szol.

Prezentowane technologie obejmują:

ABB Ability™ Suite – pakiet cyfrowych rozwiązań dla przemysłu celulozowo-papierniczego do optymalizacji wydajności papierni. System wykorzystuje dane uzyskane z procesu produkcyjnego do śledzenia wskaźników KPI i ich prezentacji na intuicyjnej i przyjaznej użytkownikowi wizualizacji.

ABB Ability™ Management Execution System (MES) – aplikacja obejmująca pełen proces zarządzania, począwszy od zamówień, poprzez planowanie produkcji, gospodarkę magazynową oraz zarządzanie jakością. System zapewnia wydajność i przejrzystość, które są potrzebne do optymalizacji procesu produkcyjnego.

Rozwiązania dla centralnej sterowni – przyjazne użytkownikowi rozwiązanie, koncentruje się na operatorze, zapewniając bezpieczniejszą, szybszą i wydajniejszą pracę.

W pełni zintegrowany system sterowania ABB Ability™ – system 800xA demo prezentuje zintegrowane środowisko operatorskie w ramach systemów: DCS, QCS, APC, Safety i PMD (sterowania napędami maszyn papierniczych). Dzięki temu operator otrzymuje wizualizację oraz możliwość sterowania całym procesem z jednego miejsca.

Zaawansowane rozwiązania sterowania procesem (APC) – szeroka gama aplikacji APC, takich jak np. Wet End Control, które pomagają stabilizować i optymalizować wydajność procesu produkcyjnego.

Systemy kamerowe – systemy używane do wykrywania wad papieru (Web Imaging System) oraz monitoringu procesu produkcyjnego (Web Monitoring System), które umożliwiają skuteczne rozwiązywanie problemów operacyjnych, redukcję kosztów, a także zwiększają wydajność maszyn papierniczych oraz poprawiają jakość produktu końcowego.

Zautomatyzowane pomiary parametrów materiałów – ABB L&W Autoline zapewnia powtarzalność pomiarów oraz redukuje błędy pomiarowe. Wyniki pomiarów uzyskujemy znacznie szybciej w porównaniu z tradycyjnymi urządzeniami pomiarowymi (stand alone).

Pomiary procesowe – innowacyjne rozwiązania używane do wykonywania dokładnych pomiarów oraz optymalizacji procesu produkcyjnego.

Chcesz umówić wizytę ciężarówki ABB w swojej papierni? Skontaktuj się z nami.

źródło: ABB

Ponad 1000 użytkowników wybrało aplikację płatniczą PolCard Go do przyjmowania płatności na urządzeniach mobilnych

Jedna z pierwszych tego typu aplikacji mobilnych na rynku, która sprawdza się w firmie każdej wielkości, bez względu na branżę w czasach rosnącego zapotrzebowania na płatności zbliżeniowe.

WARSZAWA--(BUSINESS WIRE)-- Z aplikacji PolCard® Go, stworzonej przez Fiserv, wiodącego globalnego dostawcę technologii płatniczych i usług finansowych oraz właściciela znanej polskiej marki PolCard, korzysta już ponad 1000 użytkowników z firm różnej wielkości z wielu branż. Zapowiedziana po raz pierwszy w 2019 r. jako pionierskie rozwiązanie do obsługi płatności aplikacja PolCard Go from Fiserv umożliwia przedsiębiorcom łatwe, szybkie i bezpieczne przyjmowanie transakcji zbliżeniowych na ich własnych smartfonach lub tabletach, bez potrzeby korzystania z dodatkowych urządzeń.

PolCard Go umożliwia sprzedawcy akceptowanie płatności na dowolną kwotę. W przypadku transakcji powyżej 100 zł, które wymagają uwierzytelnienia kodem PIN, klienci mogą wprowadzić kod PIN bezpośrednio na ekranie telefonu sprzedawcy.

Od mikroprzedsiębiorcy do korporacji – PolCard Go sprawdzi się w każdej firmie

Zakrojony na szeroką skalę program pilotażowy dowiódł przydatności aplikacji PolCard Go jako alternatywy dla fizycznych terminali płatniczych. Z rozwiązania mogą korzystać mobilni sprzedawcy, usługodawcy działający w terenie, podmioty z branży HoReCa, czy przedsiębiorcy świadczący usługi w domu lub u klienta. Aplikacja PolCard Go sprawdzi się również w największych sieciach handlowych, aby rozładować ruch przy kasach, zwłaszcza w okresie przedświątecznym lub wyprzedażowym.

Dzięki niej klient może dokonać natychmiastowej płatności na urządzeniu sprzedawcy. Potwierdzenie transakcji może otrzymać na adres e-mail wskazany podczas realizacji transakcji. Wbudowany w rozwiązanie interfejs App2App pozwala na pełną integrację z szeregiem aplikacji i systemów wykorzystywanych m.in. w branży kurierskiej czy gastronomii.

„Technologie mobilne bezustannie ewoluują i kształtują naszą rzeczywistość. PolCard Go from Fiserv pozwala przedsiębiorcom na przyjęcie płatności bezgotówkowej w dowolnym miejscu i czasie, na przykład na własnym telefonie lub tablecie. Jestem przekonany, że wielu konsumentów i przedsiębiorców doceni to bezpieczne i bezproblemowe rozwiązanie” – mówi Krzysztof Polończyk, prezes zarządu Fiserv Polska S.A.

Autoryzacja płatności w urządzeniu

Aby dokonać płatności, klient przykłada do smartfona lub tabletu przedsiębiorcy swoją kartę płatniczą, zegarek lub smartfon. Następnie autoryzuje transakcję na urządzeniu sprzedawcy z zainstalowaną aplikacją PolCard Go, a w razie potrzeby wpisuje kod PIN na ekranie urządzenia.

Po każdym wciśnięciu, cyfry losowo zmieniają swoją pozycję, co zapobiega zidentyfikowaniu kodu PIN klienta przez osoby trzecie. Autoryzacja płatności jest prosta, szybka i intuicyjna – ten proces niczym nie różni się od transakcji zbliżeniowej na tradycyjnym terminalu. Warunkiem płatności jest włączona usługa NFC (near-field communication) na obu urządzeniach.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Każda transakcja autoryzowana za pomocą PolCard Go jest w pełni zabezpieczona najnowocześniejszymi algorytmami zgodnymi z międzynarodowymi standardami bezpieczeństwa organizacji płatniczych Visa i Mastercard. Opierając się na pozytywnych wynikach przeprowadzonych testów, obydwie organizacje wydały zgody na używanie swoich kart płatniczych z PolCard Go.

„Ze względu na wysokie oczekiwania i wymagania organizacji płatniczych PolCard Go będzie regularnie aktualizowana. Już teraz pod wieloma względami wyprzedza ona obowiązujące standardy rynkowe, a tymczasem my już teraz rozpoczęliśmy prace nad jej wyższą wersją. Oznacza to, że nasza aplikacja wkrótce będzie oferowała klientom nowe funkcjonalności” – dodaje Krzysztof Polończyk.

Aplikację PolCard Go można pobrać ze sklepu internetowego Google Play, a jej obecna wersja komercyjna jest kompatybilna z systemem Android 8.1 lub wyższym. Aplikacja jest oferowana przedsiębiorcom za darmo w ramach Programu Polska Bezgotówkowa. Więcej informacji, w tym uproszczone instrukcje wdrożenia, aktywacji i autoryzacji, znajdują się na stronie www.polcard.pl/go.

W świecie, który rozwija się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, Fiserv pomaga klientom dostarczać rozwiązania odpowiadające sposobowi, w jaki ludzie żyją i pracują - usługi finansowe w tempie życia. Dowiedz się więcej o Fiserv Polska na

O Fiserv

Fiserv, Inc. (NASDAQ: FISV) jako światowy lider w dziedzinie płatności i technologii finansowych pomaga klientom osiągać najlepsze wyniki dzięki zaangażowaniu w innowacje. Jest partnerem firm w dążeniu do doskonałości w obszarach takich jak obsługa rachunków i rozwiązania bankowości cyfrowej, obsługa kart płatniczych i zarządzanie infrastrukturą sieciową, płatności, handel elektroniczny, akceptacja i przetwarzanie płatności w handlu i usługach. Fiserv jest notowany w indeksach S&P 500® i FORTUNE® 500, a także należy do FORTUNE Magazine World’s Most Admired Companies®. Odwiedź stronę i śledź informacje w mediach społecznościowych, aby dowiedzieć się więcej o firmie.

Wersja źródłowa dostępna na

Źródło: Fiserv, Inc.

KONTAKT:

Relacje z mediami

Magdalena Szymczak

Fiserv, Inc.

tel. +48 600 301 966

e-mail:

-

Kontakt dodatkowy

Katarzyna Gapińska-Prokopczyk

Partner – Business Edge

tel. kom. +48 604 127 133

e-mail: k.gapinska@businessedge.pl

Źródło informacji: Business Wire

E-COMMERCE I TECHNOLOGIE MOBILNE W LOGISTYCE studia

Serwis OTOUCZELNIE.PL korzysta z plików cookie

Mają Państwo możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, prosimy o zmianę ustawień w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.

Dalsze korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce oznacza akceptację plików cookies, co będzie skutkowało zapisywaniem ich na Państwa urządzeniach przez serwis internetowy OTOUCZELNIE.PL.

Informacji odczytanych za pomocą cookies i podobnych technologii używamy w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników, w tym profilowania. Wykorzystanie ich pozwala nam zapewnić Państwu maksymalną wygodę przy korzystaniu z naszego serwisu poprzez zapamiętanie Waszych preferencji i ustawień na naszych stronach. Więcej informacji o zamieszczanych plikach cookie oraz o możliwości zmiany ustawień przeglądarki oraz polityce przetwarzania danych znajdą Państwo w polityce prywatności.

Akceptacja ustawień przeglądarki oznacza zgodę na możliwość tworzenia profilu Użytkownika opartego na informacji dotyczącej świadczonych usług, zainteresowania ofertą lub informacjami zawartymi w plikach cookies. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej wcześniej zgody.

Leave a Comment