Wytyczne Dotyczące Utrzymywania Czystego Laptopa

by Randa Pawel

Podczas codziennego korzystania z laptopa brud, brud i odciski palców z pewnością osadzają się na nim. To sprawia, że komputer przenośny jest mniej atrakcyjny dla oka i mniej praktyczny. Mimo to zachęca również bakterie i inne zarazki do osiedlania się, potencjalnie skracając żywotność. Regularne czyszczenie laptopa to dobry pomysł – podobnie jak czyszczenie samochodu lub łazienki – i nie jest to trudne. Oprócz naszych informacji zdecydowanie zalecamy zapoznanie się z instrukcjami producenta dostępnymi online. Mogą obowiązywać pewne szczegółowe zasady, które mają zastosowanie tylko do laptopa, którego używasz. Pamiętaj więc, aby przed rozpoczęciem wyłączyć laptopa i odłączyć go od gniazdka elektrycznego. Upewnij się, że wszystko zostało zapisane i zarchiwizowane. Dzięki temu nie zepsujesz zasilacza ani przypadkowo nie wykasujesz ostatnich trzech godzin pracy. Przeczytaj dalej, aby uzyskać szczegółowe instrukcje dotyczące utrzymywania laptopa w czystości.

Wskazówki dotyczące profesjonalnego czyszczenia laptopa

Czyszczenie ekranu laptopa

Jeśli czyścisz ekran swojego matebook d14, pamiętaj, że obowiązuje wiele tych samych zasad. Wystarczy świeża, delikatna ściereczka z mikrofibry, a jeśli za bardzo wyschnie, zawsze można ją zwilżyć odrobiną wody. Jeśli użyjesz niewłaściwego produktu na ekranie, może to spowodować widoczne obrażenia. W tym przypadku najlepiej byłoby trzymać się z daleka od osób zajmujących się sprzątaniem domów i szyb. Jeśli potrzebujesz więcej siły, aby usunąć brud, możesz użyć 70% roztworu alkoholu izopropylowego. Jeśli chcesz usunąć brud z ekranu, powinieneś zaopatrzyć się w specjalny środek czyszczący do ekranów laptopów (najlepiej taki, który ma dobre recenzje). Środek chemiczny nie powinien zawierać amoniaku, acetonu, fosforanów ani alkoholu.

 

Czyszczenie obudowy i klawiatury

Ta procedura rozpocznie się od rozłożenia na stole ręczników papierowych. Aby kontynuować, połóż laptopa na górze i delikatnie potrząśnij nim podczas odwracania. Biorąc pod uwagę Twoje skłonności do jedzenia przy biurku, możesz być zaskoczony, ile bałaganu możesz posprzątać, nawet nie próbując. Niektóre laptopy są wyposażone w klawisze, które można wyjąć w celu szybkiego czyszczenia spodu. Sprawdź instrukcję, jeśli chcesz wiedzieć, czy jest ona kompatybilna z Twoim komputerem. Jeśli tak, powinieneś poćwiczyć wyjmowanie i ponowne zakładanie klawiszy na jednym kluczu, aby upewnić się, że działa. Ale zanim przejdziesz dalej, musisz mieć pewność, że to jest to.

Wiele instrukcji producenta sugeruje użycie ściereczki z mikrofibry do wycierania tylnej części pokrywy laptopa, otaczającej ją obudowy i klawiatury. Jest to również najlepszy przedmiot do czyszczenia samej klawiatury. Pamiętaj, że podczas wycierania i przedmuchiwania masz do czynienia z wrażliwymi urządzeniami elektronicznymi. Aby pomóc w usuwaniu brudu i brudu, możesz użyć wacików i puszki ze sprężonym powietrzem. Uważaj jednak, aby nie użyć go za dużo. Do czyszczenia laptopa z wentylatorami i większymi otworami wentylacyjnymi będziesz potrzebować tych samych wacików, puszki ze sprężonym powietrzem i ściereczki z mikrofibry. Wybierając narzędzia, pamiętaj o rozmiarze, kształcie i dostępności wentylatorów i otworów wentylacyjnych; te czynniki zadecydują o wyborze najbardziej przyjaznego dla użytkownika sprzętu. Aby uniknąć wpychania kurzu dalej do wnętrza laptopa, umieść puszkę ze sprężonym powietrzem tak, aby zamiast tego wydostawała się z urządzenia.

 

Wniosek

Po wykonaniu tych kroków powinno być możliwe odzyskanie czystego wyglądu laptopa. Czyszczenie raz na kilka miesięcy powinno wystarczyć; możesz jednak robić to częściej, jeśli Twój laptop szybko się brudzi. Pamiętaj, że podczas czyszczenia ekranu, klawiatury i obudowy laptopa należy zapoznać się z instrukcją, używać ściereczki z mikrofibry i używać środków czyszczących, które nie spowodują uszkodzenia laptopa.

Leave a Comment