Nie można nawiązać połączenia za pośrednictwem łącza danych komórkowych na urządzeniu Surface?

by Randa Pawel

Telefonia komórkowa

Numer telefonu: To pole jest wymagane Termin kontaktu: Preferowana pora kantaktu: To pole jest wymagane

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez niniejszy formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest SAT FILM Sp. z i wspólnicy sp. k. 93-569 Łódź, ul. Inżynierska 11. To pole jest wymagane

Usługa Arduino SIM zapewnia łączność przez sieć komórkową z Arduino IoT Cloud

Arduino uruchamia usługę Arduino SIM dla urządzeń IoT, zapewniającą dostęp do platformy Arduino IoT Cloud z ponad 100 krajów za pośrednictwem sieci telefonii komórkowej. Usługa działa już na terenie USA, a od lata 2019 będzie dostępna także w Europie i Azji. Jest skierowana zarówno do hobbystów, jak i użytkowników profesjonalnych z sektora edukacji, rolnictwa, przemysłu, handlu detalicznego i innych.

Użytkownicy mogą dzięki Arduino SIM łatwo wysyłać dane z czujników do baz danych i arkuszy kalkulacyjnych za pomocą Webhooks, bez konieczności kodowania lub też mogą tworzyć niestandardowe aplikacje IoT przy wykorzystaniu API.

Usługa Arduino SIM w początkowej fazie ma pracować na 32-bitowym module komunikacyjnym Arduino MKR GSM 1400 (3G z funkcją awaryjną 2G) z akceleratorem kryptograficznym, zapewniającym szyfrowanie z wykorzystaniem protokołu TLS i certyfikację na bazie standardu X.509.

Arduino IoT Cloud daje możliwość bezpośredniego dostępu do tych modułów bez konieczności kodowania, wciąż zapewniając możliwość programowania na bazie bibliotek open-source i tradycyjnego środowiska Arduino IDE. Obecnie trwają prace nad zapewnieniem wsparcia dla drugiego modułu komunikacyjnego, Arduino MKR NB 1500 (LTE Cat-M i NB-IoT), a w planach jest również zapewnienie obsługi modułów komunikacyjnych z oferty innych producentów.

Arduino SIM zapewnia darmowy transfer 10 MB danych przez pierwszych 90 dni, a następnie konieczne jest wykupienie subskrypcji obejmującej pakiet 5 MB danych miesięcznie w cenie 1,50 USD. Plan taryfowy jest stały, niezależnie od lokalizacji geograficznej.

Nie można nawiązać połączenia za pośrednictwem łącza danych komórkowych na urządzeniu Surface?

Jeśli nie możesz nawiązać połączenia z siecią danych komórkowych lub udostępnić swojego połączenia, najpierw spróbuj zainstalować najnowsze sterowniki z usługi Windows Update. Udostępnianie połączenia z siecią danych komórkowych wymaga sterowników sieci Wi-Fi, które współpracują z funkcją Wi-Fi Direct.

Gdy będą dostępne aktualizacje, zostaną zainstalowane automatycznie na urządzeniu Surface, gdy tylko połączy się ono przez sieć Wi-Fi. Tylko aktualizacje o wysokim priorytecie są instalowane za pomocą połączeń taryfowych, takich jak połączenia z siecią danych komórkowych.

Istnieje też możliwość ręcznego sprawdzenia dostępności aktualizacji. W tym celu:

Połącz urządzenie Surface z siecią Wi-Fi, jeśli jeszcze nie ma ono takiego połączenia. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Łączenie urządzenia Surface z siecią bezprzewodową. Przejdź do przycisku Start > Ustawienia> Windows Aktualizuj. Wybierz pozycję Sprawdź aktualizacje.

Jeśli aktualizacje są dostępne, zostaną one zainstalowane automatycznie. Po zainstalowaniu aktualizacji może być konieczne ponowne uruchomienie urządzenia Surface.

Jeśli nadal występują problemy, wypróbuj rozwiązania podane niżej.

Leave a Comment