Dynamiczna aktualizacja DNS dla lokalnej strony głównej

by Randa Pawel

Spadek cen ryczałtowych DSL umożliwia: coraz więcej webmasterów hobbystów zaczyna udostępniać swoją stronę główną na własnym komputerze, ale potem staje przed problemem zmiany adresu IP za każdym razem, gdy łączą się z Internetem. Dynamiczna aktualizacja DNS, którą zajmowaliśmy się bardziej szczegółowo, zapewniła remedium.

DynDNS Updater (DynDNS.com) jest płatny od 2014 roku.

Uwaga wstępna

Ponieważ problem z dynamicznymi aktualizacjami DNS pojawia się coraz niedawno, napisałem krótki tutorial, w którym chciałbym go jeszcze raz opisać na przykładzie studium przypadku. Doświadczeni „dziwacy” mogą mi wybaczyć, jeśli czasami wspominam o rzeczach lub wyjaśniam podejście, które uznaliby za „logiczne”. Ale ten samouczek jest przeznaczony przede wszystkim dla tych, dla których jest to zupełnie nowe terytorium.

Struktura: 1. Wprowadzenie 2. Co to jest „dynamiczna aktualizacja DNS”? 3. Jak działa schemat DynDNS? 4. Czego potrzebuję? 5. Konto 6. Utwórz hosta 7. Klient aktualizacji DynDNS 8. Router i zapora 9. Pierwszy test 10. Serwer WWW Apache httpd.conf 11. Podsumowanie 12. Dalsze linki

1. Wstęp

Rosnący spadek cen za DSL i ryczałt ze strony „Dostawców usług internetowych (ISP)” zachęca coraz więcej webmasterów hobbystów i tych, którzy chcą zostać jednym z nich, do hostowania swojej strony domowej na domowym komputerze.

Uwaga: w przypadku użytkowników modemów lub użytkowników bez stawki ryczałtowej nie ma to sensu z różnych powodów (np. koszty online, szybkość itp.).

Ponieważ każdemu komputerowi PC przypisywany jest unikalny adres IP przez dostawcę usług internetowych podczas łączenia się z Internetem, logicznie można go znaleźć również dla wszystkich innych komputerów w Internecie korzystających z tego adresu IP.

Ponieważ jednak liczba publicznych adresów IP ma swoje ograniczenia, a każdy usługodawca internetowy ma dostępną tylko określoną „pulę” adresów, każdemu komputerowi, który łączy się z jego usługodawcą internetowym, przypisywany jest adres IP z tej „puli”. Nie zawsze jest to ten sam adres IP, który miałeś wczoraj lub kiedy ostatnio dzwoniłeś.

Oznacza to jednak, że lokalna strona domowa, która wczoraj była jeszcze dostępna pod adresem IP xx.156.21.12, nie może być już dziś znaleziona, ponieważ domowy komputer ma adres IP xx.14.21.58 po ponownym połączeniu z Internetem przydzielony przez ISP. Ponadto istnieje 24-godzinna reguła od dostawcy usług internetowych, z których prawie wszyscy robią to w ten sposób, ale nie chcę tutaj wchodzić w szczegóły. Teraz pojawia się jednak pytanie, w jaki sposób moi odwiedzający odnajdują moją stronę główną pomimo stale zmieniających się adresów IP.

W tym miejscu w grę wchodzi „dynamiczna aktualizacja DNS” (po DynDNS). Ten artykuł mówi o dyndns.org - domeną jest teraz dyn.com!

Uwaga: Wszystkie informacje o ścieżce odnoszą się do mojego komputera i należy je traktować wyłącznie jako przykład. Nazwy hostów: wttest.dyndns.org (lub wttest.dyn.com) forum.wttest.dyndns.org (lub forum.wttest.dyn.com) gaestebuch.wttest.dyndns.org (lub gaestebuch.wttest.dyn.com) ) zostały stworzone specjalnie na potrzeby tego samouczka i nie mają żadnych roszczeń do stałej funkcjonalności.

2. Co to jest „dynamiczna aktualizacja DNS”?

Przede wszystkim każdy powinien mieć jasność co do tego, co właściwie oznacza termin „DNA”.

System nazw domen (DNS) to jedna z najważniejszych usług w Internecie. DNS to rozproszona baza danych, która zarządza przestrzenią nazw w Internecie. DNS jest używany głównie do konwersji nazw na adresy (wyszukiwanie do przodu). Można to porównać do książki telefonicznej, która rozbija nazwiska uczestników na ich numery telefonów. DNS oferuje zatem uproszczenie, ponieważ ludzie mogą zapamiętywać nazwy znacznie lepiej niż kolumny liczb. Dzięki temu bardzo łatwo jest zapamiętać nazwę domeny www.WinTotal.de, ale powiązany adres IP 213.133.111.171 nie jest taki łatwy.

Ponieważ jednak duża liczba użytkowników z komputerami domowymi ma zmienny adres IP (za każdym razem, gdy łączą się z Internetem, przypisywany jest inny adres IP z puli, patrz wyżej), istnieją obecnie dostawcy DynDNS, którzy zapewniają, że można również używać takich Szybko zmieniające się adresy są zawsze osiągalne przy użyciu tej samej nazwy komputera. Dostawca DynDNS musi być informowany o tym aktualnym adresie IP po każdym połączeniu z Internetem lub w regularnych odstępach czasu, aby mógł reagować na wszelkie zmiany. W tym celu na komputerze głównym (komputerze domowym) instalowany jest klient DynDNS. Ten klient to małe narzędzie programowe (zwykle nie większe niż kilka KB), które zawsze przekazuje aktualny adres IP otrzymany od dostawcy usług internetowych do dostawcy DynDNS.

Gwarantuje to, że na przykład strona główna z nazwą domeny wttest.dyndns.org jest zawsze dostępna, nie ma znaczenia, który adres IP został aktualnie przypisany do „komputera domowego” przez dostawcę usług internetowych. Warunkiem jest oczywiście, aby komputer był włączony i online.

Uwaga dodatkowa: Ponieważ w tym samouczku zajmujemy się tylko „darmową wersją” oferowaną przez wielu dostawców DynDNS, należy w tym miejscu zauważyć, że są to poprawnie subdomeny. Składają się one z domeny zarejestrowanej przez dostawcę DynDNS, w naszym przykładzie „https://dyn.com/” (nowy adres URL) oraz nazwy dowolnie wybranej przez użytkownika, np. „wttest”.

3. Jak działa schemat DynDNS?

Poniższy schemat przedstawia przegląd konfiguracji DynDNS, która jest używana w naszym przykładzie.




Reprezentacja schematu DynDNS

Reprezentacja schematu DynDNS

Reprezentacja schematu DynDNS

4. Czego potrzebuję?

Ponieważ w naszym przykładzie chcemy, aby strona główna była publicznie dostępna na komputerze domowym, w tym momencie zajmę się tylko tym tematem. Inne możliwości oferowane przez DynDNS są krótko wymienione, ale nie są dalej omawiane (wykraczałoby to poza zakres tutaj).

Potrzebujemy: 1. Serwer WWW Apache (powinien już działać lokalnie. Oczywiście można również korzystać z innych serwerów WWW.) 2. Konto u dostawcy DynDNS

a. W naszym przykładzie: https://account.dyn.com/ (nowy adres URL)

b. Nazwa hosta wttest.dyndns.org

C. Klient DynDNS do aktualizacji adresu IP (zdecydowałem się użyć "DynDNS Updater" dla naszego przykładu)

Dalsze możliwości DynDNS (nie omówione dalej)

Serwer FTP (patrz artykuł)

Serwer poczty elektronicznej

VPN

i więcej

Uwaga: Gdy połączenie http przez DynDNS działa płynnie, FTP i towarzysze nie powinny już stanowić problemu.

5. Konto

Teraz, gdy (miejmy nadzieję) sposób działania DynDNS powinien być dość jasny, załóżmy konto u naszego dostawcy DynDNS. Aby móc korzystać z usługi z https://dyn.com/ (nowy adres URL), musisz się najpierw zarejestrować. Rejestracja ta jest bezpłatna i nie powinna przysporzyć większych trudności.

Aby się zarejestrować: https://account.dyn.com/entrance/ (nowy adres URL)

Po zakończeniu rejestracji otrzymasz e-mail, aby aktywować konto. Aby potwierdzić informacje, kliknij link aktywacyjny w tym e-mailu - gotowe.

6. Utwórz hosta

Po aktywacji konta najpierw tworzymy hosta (nazwę, pod którą powinna znajdować się nasza strona główna). Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zaloguj się za pomocą swoich danych użytkownika na https://dyn.com/ (na stronie w prawym górnym rogu "Zaloguj się"). Aby utworzyć nowego hosta, musimy przejść do obszaru „Usługi” i wybrać tam „Dodaj hosta”.

W poniższym formularzu możemy teraz wpisać wybraną nazwę hosta i przypisać ją do domeny.




DynDNS.org

DynDNS.org

DynDNS.org

Nazwa hosta: wttest.dyndns.org

Przy czym wybrana przez nas nazwa hosta i dyndns.org to domena zarejestrowana przez naszego dostawcę (dla przypomnienia: wttest jest subdomeną dyndns.org). Którą domenę ostatecznie wybierzesz, zależy od Ciebie.

IP:

Proszę, zostaw to tak, jak jest!

Jest to adres IP, który został Ci aktualnie przydzielony przez Twojego dostawcę usług internetowych. Gdybyśmy nie aktualizowali naszego aktualnego adresu IP za pomocą narzędzia do aktualizacji DynDNS, nasza strona główna nie byłaby już znaleziona najpóźniej po następnym połączeniu się z Internetem.

Symbole wieloznaczne:

W ramach symboli wieloznacznych możesz ustawić, czy nasza strona główna jest dostępna tylko pod określoną nazwą hosta wttest.dyndns.org, czy też chcemy zezwolić na aliasy. Może to być pomocne, jeśli chcemy utworzyć dodatkowe subdomeny dla naszej strony głównej. np. forum.wttest.dyndns.org lub gaestebuch.wttest.dyndns.org. Ponieważ potrzebujemy tego w naszym przykładzie, aktywujemy tutaj symbole wieloznaczne.

Wymiana poczty / MX kopii zapasowej:

Możemy to pominąć, ponieważ nie jest to dostępne w bezpłatnej ofercie.

Jeżeli podczas tworzenia hosta nie wystąpiły żadne błędy, np. ponieważ wybrana nazwa hosta została już przypisana, po kliknięciu przycisku „Dodaj hosta” powinien pojawić się następujący komunikat.




DynDNS.org

DynDNS.org

DynDNS.org

7. Klient aktualizacji DynDNS

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, pobierz i zainstaluj klienta DynDNS tutaj (DynUpdateClient). Gdy klient jest uruchamiany po raz pierwszy, program zgłasza się do wprowadzenia podstawowych ustawień.

Zakładka Konta

Tutaj musimy sprawić, by nasze konto, które założyliśmy na DynDNS.org, było znane klientowi. Aby to zrobić, kliknij przycisk „Dodaj”.




Aktualizator DynDNS

Aktualizator DynDNS

Aktualizator DynDNS

W otwartym oknie dialogowym należy wprowadzić nazwę tego połączenia. Służy do identyfikacji połączenia i może być dowolnie wybierany.




Nazwa konta

Nazwa konta

Nazwa konta

Po wprowadzeniu nazwy otwiera się nowe okno dialogowe, w którym należy wprowadzić dane dla tego konta.

Konto:

W tej zakładce wprowadzane są nasze dane, za pomocą których zarejestrowaliśmy się na DynDNS.org (w międzyczasie „dyn.com”).




Aktualizator DynDNS

Aktualizator DynDNS

Aktualizator DynDNS

Nazwa konta: poprzednio wprowadzona nazwa do identyfikacji Dostawca: to jest dostawca DynDNS (bez zmian) ID użytkownika: nazwa logowania w DynDNS.org Password: hasło w DynDNS.org Retype: powtórz hasło

Zastępy niebieskie:

Hosty, które skonfigurowaliśmy na DynDNS.org, są wymienione tutaj. Uwaga: Na bezpłatnym koncie możesz zarejestrować do 5 hostów.




Aktualizator DynDNS

Aktualizator DynDNS

Aktualizator DynDNS

Aby dodać hosta, kliknij przycisk „Dodaj”.




Aktualizator DynDNS

Aktualizator DynDNS

Aktualizator DynDNS

Nazwa hosta, którą utworzyliśmy na DynDNS.org, jest teraz wprowadzana tutaj: wttest.dyndns.org

Potwierdź za pomocą OK.

Jeśli utworzono kilka hostów, powtórz ten krok odpowiednio.

Opcje:

Upewnij się, że wybrany jest typ „Dynamiczny” i że symbol wieloznaczny jest aktywny.




Aktualizator DynDNS

Aktualizator DynDNS

Aktualizator DynDNS

Jeśli ustawienia zostały wprowadzone we wszystkich 3 zakładkach, to okno dialogowe można zamknąć, klikając „OK”.

Wynik powinien wyglądać tak:




Aktualizator DynDNS

Aktualizator DynDNS

Aktualizator DynDNS

Uwaga: Za pomocą pola wyboru przed nazwą konta możesz określić, czy to konto jest aktywowane, czy dezaktywowane.

Zakładka Połączenia:

Tutaj możesz ustawić sposób nawiązywania połączenia z Internetem. Użytkownicy DSL powinni wybrać tutaj ustawienie „Sieć lokalna”. W razie potrzeby należy wprowadzić ustawienia proxy. Jak wspomniano we wstępie, korzystanie z modemu nie jest zalecane, więc tutaj również nie będę się w to zagłębiać. W sekcji „Port serwera używany do aktualizacji” możesz ustawić inny port do aktualizacji klienta. Jeśli jesteśmy za zaporą sieciową, zestaw portów również powinien być tam włączony.




Aktualizator DynDNS — połączenia

Aktualizator DynDNS — połączenia

Aktualizator DynDNS — połączenia

Zakładka Adres IP

Tutaj można dokonać specjalnych ustawień IP. Z reguły jednak należy przyjąć ustawione wartości zgodnie z sugestiami.




Aktualizator DynDNS — adres IP

Aktualizator DynDNS — adres IP

Aktualizator DynDNS — adres IP

Wykryte adresy IP: Tutaj wyświetlane są wszystkie adresy IP przypisane do komputera. Test: Służy do testowania bieżącego adresu IP przypisanego przez dostawcę usług internetowych.




Aktualizator DynDNS — adres IP

Aktualizator DynDNS — adres IP

Aktualizator DynDNS — adres IP

W tym miejscu nie może pojawić się żaden adres IP z zakresu adresów „prywatnych”.

zakres prywatnych adresów IP:

10.0.0.0 - 10.255.255.255 (prefiks 10/8) 172.16.0.0 - 172.31.255.255 (prefiks 172.16 / 12) 192.168.0.0 - 192.168.255.255 (192.168 / prefiks 16)

Ponownie możemy pominąć zakładki „Logowanie” i „Ikony”, ponieważ nie mają one wpływu na funkcjonowanie klienta.

Po dokonaniu wszystkich ustawień na zakładkach potwierdź przyciskiem „OK”.

Podczas początkowej instalacji klient jest teraz zamykany. Nie wiem, czy to błąd, czy coś.

Jeśli na pasku zadań pojawi się następujący komunikat, nie jest to błąd, ale należy go po prostu uznać za pewnik.




DynDNS Updater - pasek zadań komunikatu o błędzie

DynDNS Updater - pasek zadań komunikatu o błędzie

DynDNS Updater - pasek zadań komunikatu o błędzie

Jeśli klient jest zamknięty, otwórz ponownie, aby wprowadzić ostatnie ustawienia. Aby to zrobić, po prostu kliknij ikonę klienta na pasku zadań.

Zakładka Informacje:

Tutaj wyświetlane są ogólne informacje o dotychczas dokonanych ustawieniach.




Aktualizator DynDNS — informacje

Aktualizator DynDNS — informacje

Aktualizator DynDNS — informacje

Interesujące są tutaj punkty:

Automatyczna aktualizacja: określa, czy klient w określonym przedziale czasu automatycznie sprawdza, czy bieżący adres IP nadal jest zgodny z adresem IP, który „zna” nasz dostawca DynDNS. Domyślnie jest to wyłączone (z jakiegokolwiek powodu). Bieżący adres IP: Pokazuje bieżący adres IP przydzielony przez dostawcę usług internetowych. Przycisk Aktualizuj: Aby ręcznie zaktualizować adres IP u dostawcy DynDNS. Przycisk Ustawienia...: Otwiera okno dialogowe ustawień konta i hosta.

Zakładka Opcje:




Aktualizator DynDNS - Opcje

Aktualizator DynDNS - Opcje

Aktualizator DynDNS - Opcje

Start with Windows: Czy klient powinien być ładowany podczas uruchamiania systemu Windows (autostart)? Aktywowałem to dla siebie, inaczej zapomnę. Brak sygnału dźwiękowego, gdy ...: Jeśli podczas aktualizacji wystąpią błędy, w tym miejscu można aktywować sygnał dźwiękowy. Włącz automatyczną aktualizację: Należy to aktywować, aby dostawca DynDNS zawsze „znał” bieżący adres IP. Powinno wystarczyć ustawienie 5 minut.

Zakładka dziennika:

Wszystkie działania klientów są tutaj rejestrowane. Prawidłowy plik dziennika wyglądałby mniej więcej tak:

DynDNS Updater — plik dziennika w wersji 2.2.0 (kompilacja 75). Utworzono 13:07:13 - 01.23.2005. [005] - 13:35:07 - 23.01.2005 - Rozpoczęcie procesu aktualizacji [002] - 13:35:07 - 23.01.2005 - wttest.dyndns.org [dyndns.org]: dobra 84.56.128.142 (Aktualizacja dobra i pomyślne, IP zaktualizowane) [005] - 13:35:07 - 23.01.2005 - Proces aktualizacji zakończony [002] - 13:35:07 - 23.01.2005 - Wynik aktualizacji: brak błędu [002] - 13:35:07 - 23.01.2005 - Następna obowiązkowa aktualizacja: 17.02.2005 13:35:05 [002] - 13:35:07 - 23.01.2005 - DynDNS Updater gotowy...

Jeśli log wygląda rozsądnie, konfiguracja klienta jest zakończona i klient może zostać zamknięty (nie zakończony).

8. Router i zapora

Jeśli komputer w domu jest chroniony przez zaporę lub znajduje się za routerem, upewnij się, że port 80 (http) jest włączony. Podczas konfigurowania routera upewnij się, że żądania do portu 80 są również przekazywane do danego komputera. Ponieważ istnieje mnóstwo routerów i oprogramowania zapory, nie będę wchodził w szczegóły poszczególnych dostawców. Należy jednak zauważyć, że niektóre routery są już przygotowane na DynDNS. W takim przypadku możesz zaoszczędzić sobie klienta DynDNS. Zobaczymy, czy to ma sens.

Wada: Liczba możliwych hostów/kont różni się w zależności od producenta i modelu routera. Jeśli potrzebujesz więcej niż oferowane opcje, nie można uniknąć korzystania z klienta aktualizacji.

9. Pierwszy test

Dla tych, którzy nie mogą się doczekać, aby sprawdzić, czy to zadziała, możemy w tym momencie przystąpić do pierwszego testu. Warunkiem jest, aby klient przeprowadził pomyślną aktualizację i aby nasz aktualny adres IP był dostępny dla dostawcy DynDNS.

Ikona w zasobniku systemowym powinna być zielona.




DynDNS Updater - wszystko OK

DynDNS Updater - wszystko OK

DynDNS Updater - wszystko OK

Do hosta można teraz wysłać polecenie ping w wierszu polecenia.

Wiersz polecenia: Start - Uruchom: cmd

W wierszu polecenia wpisz:

ping wttest.dyndns.org [ENTER]

Jeśli test wypadł pomyślnie, wynik powinien wyglądać mniej więcej tak:




Ping, to wszystko w porządku

Ping, to wszystko w porządku

Ping, to wszystko w porządku

W poniższym przykładzie celowo podałem niepoprawną nazwę hosta. Ta nazwa hosta nie jest znana naszemu dostawcy DynDNS i nie powinna działać.




Ping, nazwa nie może zostać rozpoznana

Ping, nazwa nie może zostać rozpoznana

Ping, nazwa nie może zostać rozpoznana

Po zakończeniu pierwszego testu należy dokonać zmiany w konfiguracji na naszym serwerze WWW Apache.

10. Serwer WWW Apache httpd.conf

Jak już wspomniano we wstępie, serwer WWW powinien być już skonfigurowany i działać lokalnie.

Aby lokalny Apache „wiedział”, że ma to na celu, gdy do naszego komputera dotrze żądanie wttest.dyndns.org, utworzymy 3 wirtualne hosty.

1. wttest.dyndns.org (faktyczna strona główna) 2. forum.wttest.dyndns.org 3. gaestebuch.wttest.dyndns.org

Uwagi: 1. Proszę wykonać kopię zapasową httpd.conf. 2. Najlepszą praktyką jest zapisanie własnych ustawień w osobnym pliku dołączanym. 3. Przedstawiona tutaj konfiguracja opisuje tylko dodanie wirtualnych hostów, środki bezpieczeństwa nie są tutaj wymienione.

W tym celu tworzymy nowy plik „my_virtual_hosts.inc” w dowolnym edytorze tekstu.

NazwaWirtualnyHost *: 80

ServerAdmin webmaster@wttest.dyndns.org DocumentRoot "D: / web / WinTotal / homepage /" NazwaSerwera wttest.dyndns.org

ServerAdmin webmaster@wttest.dyndns.org DocumentRoot "D: / web / WinTotal / forum /" NazwaSerwera forum.wttest.dyndns.org

ServerAdmin webmaster@wttest.dyndns.org DocumentRoot "D: / web / WinTotal / guest book /" ServerName guest book.wttest.dyndns.org

DocumentRoot: katalog na lokalnym komputerze, w którym Apache powinien wyszukiwać żądane pliki. ServerName: nazwa hosta danego „VirtualHost”

Ten plik jest zapisywany w katalogu "conf" serwera WWW.

Przykład: D: ServerApache2confmy_virtual_hosts.inc

Aby Apache mógł również znaleźć ten plik, dodajemy następujący wiersz na końcu pliku konfiguracyjnego „httpd.conf”, który również znajduje się w katalogu „conf” Apache:

dołącz „D: /Server/Apache2/conf/my_virtual_hosts.inc”

WSKAZÓWKA: Ponieważ wszystkie dane lub zmienione pliki konfiguracyjne zostaną utracone po przywróceniu obrazu, ponownej instalacji lub w przypadku awarii dysku twardego, Apache - PHP - MySQL nie powinien znajdować się na tej samej partycji lub dysku twardym, co system operacyjny.

Na koniec zrestartuj Apache i zadanie jest zakończone.

Testowanie:

Aby przetestować konfigurację, wystarczy wywołać 3 utworzone nazwy hostów w dowolnej przeglądarce.

wttest.dyndns.org

Jak na razie dobrze. Ale skąd mam wiedzieć, czy te strony rzeczywiście można znaleźć w Internecie, czy są pokazywane tylko mnie, skoro i tak są na moim komputerze.

Do tego używam prostego i zarazem użytecznego triku. Witryna Serversniff może być wykorzystywana do analizy serwera lub stron internetowych.




Plan dla webmasterów

Plan dla webmasterów

Plan dla webmasterów

Jeśli test można przeprowadzić, mamy pewność, że nasza strona internetowa będzie faktycznie dostępna online. Jeśli strona nie zostanie znaleziona, sprawdzenie w Webmasterplan.de zostanie przerwane z komunikatem o błędzie.

Wystąpił błąd: 500 - Nieznany

Małym efektem ubocznym jest to, że od razu widać, czy strona została poprawnie zaprogramowana.

Jeśli wszystkie testy zakończą się pomyślnie: poklep się po plecach i czekaj na to.

11. Podsumowanie

Jak pokazano, hostowanie strony domowej na komputerze domowym nie jest nauką rakietową.

Jak zawsze, warunkiem wstępnym jest to, aby najpierw zrozumieć teoretycznie, o co w tym wszystkim chodzi, lub wiedzieć, w jaki sposób poszczególne komponenty współdziałają.

Każdy powinien sam zdecydować, czy w ogóle ma to sens. Moja osobista opinia jest taka, że ​​przy niskich cenach oferowanych przez hosty internetowe nie ma sensu hostowanie strony głównej w domu. Jeśli chcesz, aby Twoja strona główna była publicznie dostępna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, nie masz innego wyboru, jak wynająć oficjalną przestrzeń internetową.

Ponadto każdy powinien mieć świadomość, że nie każdy ISP pozwala na wykorzystanie połączenia internetowego do oferowania (stałych) usług serwerowych.Aby uniknąć później nieporozumień lub irytacji, każdy, kto korzysta z takich usług (HTTP, FTP, MAIL, VPN itp.), informuje Twój dostawca usług internetowych o warunkach korzystania z połączenia internetowego.

Mam nadzieję, że udało mi się wyjaśnić sprawę.

12. Dalsze linki

Home Server Software Najpopularniejszy serwer WWW w Internecie: http://www.apache.org/ Baza danych o otwartym kodzie źródłowym: http://www.mysql.de/ PHP jest powszechnie używanym i do ogólnego użytku pewnym oprogramowaniem typu open source język skryptowy, który jest szczególnie odpowiedni do programowania WWW i może być osadzony w HTML: http://www.php-homepage.de/ Kompletny pakiet dla serwerów WWW z Apache, PHP, MySQL, Perl i innymi: http: //www .apachefriends.org/de/ Programowanie obowiązkowe dla każdego webmastera: http://de.selfhtml.org - http://www.selfphp.de

Źródła i dalsze wyjaśnienia Wikipedia na temat DNS: http://de.wikipedia.org/wiki/Domain_Name_System Wikipedia na DynDNS: http://de.wikipedia.org/wiki/DynDNS

59 ocen

Podobne artykuły:

DynDNS: Porównanie bezpłatnych dostawców

Krótko mówiąc: czym jest tunel DS-Lite?

Krótko mówiąc: co to jest adres IP?

Chroń prywatność i dane na urządzeniach technicznych

Driver Updater — jak aktualizować sterowniki

Stwórz stronę internetową: Czego potrzebujesz do własnego ...

Mówiąc najprościej: co to jest serwer root?

Odinstaluj ponownie wadliwe aktualizacje systemu Windows

Spoofing IP: gdy atakujący ukrywają swoje IP

Płać bezpiecznie w Internecie: najlepszy ...

Leave a Comment